Jogügylet - Kötelezettségvállalás kezelés
- Részletek
- Írta: Administrator
- Találatok: 17363
Jogyügyleti nyilvántartás (Kötelezettségvállalás)
Részletes funkcionális megfelelőség
- Részletek
- Írta: Administrator
- Találatok: 9500
Pénzügyi iktatókönyv kezelés
A szoftver a számlákat és pénztári bizonylatokat a törvényi előírásoknak megfelelően szigorú számadással állítja elő. A bizonylatoknak iktatószámot is előállít, ami szintén egy folyamatos sorszámozás. Az összes pénzügyi lekérdezésben és keresésben szerepel az iktatószám, amely segítségével a rendszer pénzügyi iktatókönyvet is képes nyomtatni.
Áfa kezelés
A szoftverben teljes mértékben megvalósul a pénzforgalmi áfa kezelése.
Pénztárak kezelése
Mind az önkormányzati házi pénztár (akár több is), mind az intézményi pénztárak vezethetőek.
Kincstári kódok
A rendszer kezeli a kincstári kódokat. Pl: könyvelés feladás ’K11’ felé.
Azonnali folyószámla lekérdezés
Teljes mértékben megvalósul.
Rendeletnek megfelelő számlázó felület
Teljes mértékben megvalósul.
Számla kifizetés előtti keretfigyelés
A keretfigyelés szakfeladatra és főkönyvi számra intézményenkénti bontásban a következő helyeken megtekinthető. Szerződés megkötése, számla kiegyenlítése, Banki és pénztári mozgások, kontírozás és könyvelés.
Előirányzat önálló könyvelése
Az előirányzatok és azok módosításai automatikusan könyvelhetőek.
Kötelezettség vállalások teljes kezelése
Teljes mértékben megvalósul.
Keretgazdálkodás teljes körű kezelése
Teljes mértékben megvalósul.
Vezetői információs rendszer
A vezetői információk megjelennek a pénzügyi oldalon (likviditási terv, kintlévőségek, cash flow) és megjelennek a számviteli oldalon (főkönyvi és szakfeladat egyenlegek, előirányzat-módosítás- teljesítés egyenleg).
Analitikus rendszerek automatikus könyv
Teljes mértékben megvalósul.
Adatvédelem, adatbiztonság biztosítása
A program teljes mértékben lehetővé teszi a megfelelő beállításokat, és az ellenőrizhetőséget.
A jogszabályokból következő számítási algoritmusok automatizálása
A programban teljes mértékben megvalósul.
Alrendszerek közötti integrált adatkapcsolat
A programcsomag egyes alrendszerei egységes kezelői felületen jelennek meg, és a szoftver biztosítja az integrált adatkapcsolatot.
Az ügyviteli tevékenység belső bizonylatolása
A szoftver biztosítja az ügyviteli tevékenység belső bizonylatolási, adatszolgáltatási igényeinek széles körű kielégítését.
Az egymással kapcsolatban álló bizonylatok feldolgozása egységes kezelői felületen és integrált működésben valósuljon meg.
Intézményi gazdálkodás - Kincstár
- Részletek
- Írta: Administrator
- Találatok: 16414
A kincstári működési környezetben az egyes kapcsolódó intézmények a teljes analitikus nyilvántartásukat szintén rögzíthetik a rendszerben. A rendszer bemutatása az önkormányzat oldaláról jellemzi az egységes gazdálkodási modell működését. Az intézmények saját szintjükön csak azokat az adatokat tekinthetik, meg amelyek az adott intézményre vonatkoznak. Egyben megteremthető az egységes pénzügyi-számviteli nyilvántartások vezetésének lehetősége. Számlák kezelése: Mind a vevő (bevételi) mind pedig a szállítói (költség) számlák rögzítésénél az adott intézmény azonosító kódja regisztrálásra kerül a számla mellé, ez alapján a kód alapján különböző gyűjtéseket lehet elvégezni. Ennek segítségével képet kaphat az önkormányzat az intézmények költségeinek alakulásáról, valamint ellenőrizhetővé válik az egyes intézmények likviditási helyzete. Opció a számla igazoltatás folyamata, amely igény esetén lehetőséget a számlák gépi igazoltatására, természetesen ekkor a rendszerben ezt egy megfelelő jogosultságú személynek kell elvégezni. Pontosabban alakítható ki az intézmény napi finanszírozása.- Bankok, pénztárak: A pénzügyi rendszer több bank és pénztár kezelésére képes, tehát az intézmények pénzmozgásai a saját bankszámláin keresztül nyomon követhetők az önkormányzati pénzügyi rendszerben. Várható kiadások, bevételek kezelése: A pénzügyi egyensúly és a finanszírozás tervezéséhez nem elegendő a számlákról információval rendelkezni, ugyanis ha egy számla beérkezett, annak a kifizetését nehéz visszafogni. Könnyebben válnak tervezhetővé a kiadások, amennyiben a jogügyleti modul segítségével időben előre rögzítik az intézmények azokat a kifizetéseket, amelyek jelentkezni fognak. A jogügyleti modul előírásai alapján, még a számlák beérkezése előtt válnak tervezhetővé a pénzügyi erőforrások. Természetesen ezeknek a jogügyleteknek a rögzítése szintén az egyes intézményi kódrendszer alkalmazásával történik. Biztosítva, hogy az önkormányzati szinten egységesen, de mégis elkülönítve jelenhessenek meg a pénzügyi tételek.
Költségvetés, előirányzatok
- Részletek
- Írta: Administrator
- Találatok: 18959
Költségvetés, előirányzatok
A költségvetés készítése egy háromszintű nyilvántartáson alapszik. Minden összeg kimutatható szakfeladatonként (első szint) szakfeladaton belül főkönyvi számonként (második szint) és a főkönyvi számon belüli bontásban, ami egy a felhasználó által tetszőlegesen definiált analitika (harmadik szint). A bevételi és a kiadási előirányzatok kezelése és nyilvántartása mindegyik szinten, három értéken történik. Előző évi előirányzat, éves nyitó előirányzat, éves módosított előirányzat. A rendszerben az előirányzatok változásai gazdasági eseményként szerepelnek. Tetszőleges időpontra lekérdezhetőek a bevételi és kiadási előirányzatok értékei valamint a változásokhoz kapcsoló gazdasági események. A mozgások alapján a rendszer főkönyvi szám és szakfeladat gyűjtéseket és ezek könyvelését is elvégzi.
Pénzügy-Számvitel
- Részletek
- Írta: Administrator
- Találatok: 18019
Pénzügyi modul
Számviteli modul
1. Automatikusan kikontírozhatók, amely feladás után csak az árbevételszámla, illetve a ráfordításszámla, valamint a költséghelyek könyvelése történik meg.
2. Lehetőség van a tételenkénti kikontírozásra is, ahol az összes kontírozási munka elvégezhető.
3. A tételes kontírozást helyettesíti a sémakód alapján történő feldolgozás, ahol a tételes kontírozás folyamatát egy ún. sémakód írja le, amely alapján a bizonylat kontírozása szintén automatikusan történik. A könyvelési állományban a tételek teljesen lekönyvelve (befejezett) vagy könyveletlenül (nyitott) szerepelnek. A nyitott tételek pénzügyi oldalról (könyveletlen számla, banki vagy pénztári kiegyenlítés, stb.) vagy számviteli oldalról előkereshetőek és lezárttá tehetőek. A számlákhoz, vagy kiegyenlítésekhez nem kapcsolódó (pl. vegyes) tételek egyedileg rögzíthetők. A könyvelés 1-sok, sok-1 és 1-1 kapcsolatot kezel, amely tételekhez több szakfeladat kódja rendelhető, A számlatükörben egyetlen számla sem kötött, szabadon kijelölhetők a könyvelő, az eredmény, a folyószámla, az évnyitó, évzáró, stb. számlák, a főkönyvi számlák hierarchiája év közbeni számlatükör bővítésnél is biztosított. Ezzel a módszerrel elérhető, hogy egyetlen számla száma, helye sem kötött, tehát nem lehet olyan számviteli előírást hozni, amelynek ne felelne meg a rendszer. Az egyes gazdasági egységekre eltérő számlatükör meghatározására van lehetőség. A naplóban lekönyvelt tételek - azok külön állományban történő megőrzése mellett - törölhetők, így a hibás könyvelési tételek elegáns módon, egyenleg összegek hibája nélkül javíthatók, A korábban lekönyvelt tételek szakfeladatonkénti analitikája problémamentesen módosítható, javítható, újra felosztható, törölhető. Időszakra, partnerre, szakfeladatra (analitikára) bontott listák kérhetők, amelyeknél a bontás mélysége megadható: - főkönyvi karton, - naplóforgalom, - főkönyvi kivonat, - folyószámla kivonat, - zárókimutatás, a könyvelési tételek "ömlesztett" állományából az előzőektől eltérő tartalmú, összegfokozatú listák is kérhetők.
Controlling - Elemzés, tervezés
- Részletek
- Írta: Administrator
- Találatok: 16393
Controlling
A gazdálkodási adatok feldolgozását követően lehetőség van azok különbőző összefüggéseinek elemzésére. Az elemzések során szimulációk képezhetők, amelynek segítségével egyes gadzálkodási események hatásai modellezhetők. Az így összegyűjtött adatok lehetővé teszik a költségvetés pontosabb tervezését, akár a "nullbázisú" költségvetési terv összeállítását.